הצהרת נגישות

מה זה HDCP?

פרוטוקול HDCP להצפנת אותות וידאו ואודיו בהפרדה גבוהה

HDCP - High-bandwidth Digital Content Protection, הצפנת חומרה למניעת העתקה פיראטית של תכני מדיה (סרטים/סדרות), משחקי וידאו ותקשורת.

HDCP2.2, הוא פרוטוקול חדש יחסית הנועד להגנת תוכן ברזולוציית 4K ULTRA HD  

HDCP1.4, או כל מה שמתחת ל- HDCP2.2 הם גרסאות ישנות יותר המתאימות לרזולוציית צפייה נמוכה יותר כגון FULL HD 1080P.

ממירי טלוויזיה, נגני BLUE-RAY, סטרימרים וספקי תוכן אחרים עם חומרת HDCP2.2 יוכלו לעבוד רק עם טלויזיות/מקרנים עם כניסת HDMI HDCP2.2.

כפתרון למי שאין ברשותו מקלט טלויזיה או מקרן עם כניסה כזאת ניתן לרכוש את מתאם האותות CE-CVHH שמהווה מקשר בין גרסא ה- HDCP2.2 במקור לבין כניסת טלויזיה/מקרן בתקן HDCP1.4. הפתון הוא למעשה גרסת ירידה ברזולוציה 4K ULTRA HD.

בתכלס, נכון להיום סוף 2017 עם כל הרעש הפרסומי לגבי רזולוציית ה- 4K, עדיין אין הרבה תוכן זמין אמיתי ברזולוציה זאת והוא שמור בעיקר לנישת הקולנוע הביתי ואין לו משמעות רבה בשוק המוסדי (שימוש משרדי,חדרי ישיבות וכו'). מעבר לכך כיום גם משחקי הוידאו הקיימים ברובם SONY PLAYSTATION 4 ו- XBOX עדיין אינם תומכים בשידור זה.

בשוק המוסדי אין עדיין צורך לשימוש ברזולוציית 4K, ועניין הצפנת התוכן אינו רלוונטי וכמעט ואינו קיים במחשבי PC, מחשבים ניידים וכו' היות ותכני אופיס ומצגות אינם מוגנים בדר"כ בהצפנת HDCP.

חשוב לציין שבשימוש באקסטנדרים כדוגמת ה- TPHD-BYH או ה- TPHD403 אין משמעות ל- HDCP 2.2 - היות והם משמשים כ-"צינור" בלבד להעברת המידע. יחד עם זאת חשוב לציין שהם תומכים ב-HDMI 1.4, ולא בתקן HDMI 2 החדש ביותר, בנושא זה נידון בהמשך...

בכל הקשור למעלי רזולוציות "סקיילרים וממתגים" כדוגמת ה- TPHD405 / TPHD406 או ה- SC51T / SC51TS / SC61, ישנה משמעות לתמיכה ב-HDCP אך היא אינה משמעותית כרגע היות ורוב השימוש של מוצרים אלו הוא בשוק המוסדי (כיתות לימוד/משרדים/אולמות כנסים וכו') ושם אין כמעט תוכן ברזולציית 4K ULTRA HD.