הצהרת נגישות

Dante AV

Dante של חברת Audinate

Dante - פתרון שמע ברשת שנוצר ע"י חברת Audinate להחלפת תשתיות אנלוגיות של אודיו וגם וידאו והעברתם על גבי רשת האינטרנט.

ללא צורך בחיבור מיושן מנקודה לנקודה אלא רק הוספת מכשירים ברשת קיימת וניהולם ע"י תוכנה יעודית וחינמית Dante Audio Controller.

קלות בתפעול ובהתקנה בכל מקום עם תשתית רשת ונתבים SWITCH פעילים. 

בשנים האחרונות פתרון זה צובר תאוצה כשעוד יצרני ציוד קצה מטמיעים בתוכם את הטכנולוגיה ומאפשרים אינטגרציה קלה בינם לבין עצמם או אחרים בהתקנות קבע או ארעיות.

בקטגוריה זו נציג מגוון קופסאות מיתוג וממשקי שמע ש "מדברים Dante", תומכים POE (מוזני מתח מכבל רשת - ללא צורך בספק חיצוני או חיבור לרשת החשמל) ומאפשרים פתרון קל ופשוט בסביבות גדולות ודרישות חיווט וניהול רבי מוצרים.

לדוגמא לעניין האודיו:

אולם כנסים מרכזי וגדול שיכול לעבוד כאחד או להתחלק ל 3 אולמות קטנים ע"י מחיצה: נאפשר ניתוב אודיו קל מכל פנל קיר בכל אולם לכל אולם אן מכל נקודה לכל האולם.

אם בעבר היינו צריכים לחשוב טוב ולשים מטריצות אודיו מרכבות עם קילומטרים של חיווט, פה נצטרך רק לשים נקודות רשת בכל מקום בו נרצה להתחבר ומשם לארון המגברים או ארון התקשורת. בכל פעם שנרצה לשנות או להגדיר את אופי ההפעלה וניתוב האולם ניכנס לתוכנת ה - Dante Audio Controller ונערוך בקלות.

אז מה זה דנטה ?!

מערכות אודיו מקטנות ועד גדולות (בארועים, אולמות כנסים, כיתות לימוד, איצטדיונים, פארקים ועוד..) דורשים חיבורים שונים בין מערכות השמע (מיקרופונים, מגברים, מיקסרים, מעבדי קול). כל זה דורש קילומטרים של חיווט אנלוגי עם מגבלות מרחק, תשתיות יעודיות וחוסר גמישות עתידי לשינויים או הרחבות.
מעבר לכך מערכות אלו, בעיקר במרחקים גדולים סובלות מרעשי רקע (HUM), זמזומים כתוצאה מהפרשי פונציאלים בהארקות השונות במקורות המתח מהם הם ניזונים.

כשמוסיפים על כל זה וידאו ועוד ברזולוציות ההולכות וגודלות ונושקות כבר ל 8K - מסתבכים עוד יותר בכבילה נוספת ושוב מגבלות מרחק נוקשות.

ה- Dante בא להחליף את כל אלו בהזרמה וניתוב מוצרים תומכים על גבי רשת אינטרנט קיימת או יעודית לכך.

באמצעות תוכנת ניהול חינמית הניתנת להורדה ע"י כל אחד והתקנה על מחשב עם ווינדוס 10 או מק נוכל לערוך, לנתב, לשלוח ולהזרים מאות ערוצי אודיו בין כל אחד מהמוצרים תומכי הדנטה הנמצאים ברשת שלנו. כל זה בקלות, יעילות, ללא מגבלה פיזית להיכן הם נמצאים והכי חשוב גמישות מרבית! נוכל להסיר/להוסיף כל יחידת קצה בכל מקום ולשלוח אותה לאן שנרצה ברשת שלנו. הניתוב מתבצע בקלות וביעילות וללא צורך בהוספה או שינוי תשתיות כבילה כמו שהיינו רגילים לעשות בעבר.

יחידות תומכות Dante קלות להתקנה וניהול ויציבות לחלוטין ע"ג נתבים ברשת.

זו היא אחת הסנוניות הראשונה לניהול אודיו (וגם וידאו בעתיד) על גבי רשת AV OVER IP ומיושמת במגוון הולך וגדל של יצרני ציוד קצה מובילים.

ממשקי הדנטה מזרימות אודיו בצורה דיגיטלית כמעט ללא שיהוי וללא הפסדים בקצב דגימה של 32 ביט וטווח תדרים רחב 44.1Khz-192Khz.

למי דנטה מתאים ?

בעיקר למתחמים גדולים הדורשים חיבור וניתוב בין מספר רב של ממשקי אודיו בין נקודות מרוחקות כגון: אולפני שידור, מתחמי ספורט, פארקים, אוניברסטאות וגם לפתרון בעיות מורכבות בחלוקת אודיו גמישה לאזורים.

פתרון ה - Dante  לא בהכרח רלוונטי לחדרי ישיבות או כיתות לימוד בודדות וסנדרטיות  ויש לקחת בחשבון את העלות המצטרפת של יחידות הקצה ומספרם הכולל בפרויקט.